تبلیغات
دست هایی که میبخشندپاکتر ازلب هایی هستند که دعامیخوانند - وصیت نامه داریوش بزرگ
 
دست هایی که میبخشندپاکتر ازلب هایی هستند که دعامیخوانند
کوروش بزرگ
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : arsalan gholami
نویسندگان
نظرسنجی
شما تطرفدار کدام تیم هستید؟
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
چهارشنبه 18 آبان 1390 :: نویسنده : arsalan gholami

خدای بزرگ است اهورا مزدا كه این زمین را آفرید كه آن آسمان را آفرید كه مردم را آفرید كه شادی مردم را آفرید كه داریوش را شاه كرد یك شاه از بسیاری یك فرمان روا از بسیاری .

من ، داریوش ، شاه بزرگ شاه شاهان شاه كشورهایی .....

در ادامه..

خدای بزرگ است اهورا مزدا كه این زمین را آفرید كه آن آسمان را آفرید كه مردم را آفرید كه شادی مردم را آفرید كه داریوش را شاه كرد یك شاه از بسیاری یك فرمان روا از بسیاری .

من ، داریوش ، شاه بزرگ شاه شاهان شاه كشورهایی شامل همه گونه مردم شاه در این زمین بزرگ دور و دراز پسر ویشتاسپ،هخامنشی ، پارسی ، پسر پارسی ، آریایی ، دارای نژاد آریایی .

داریوش شاه گوید : به خواست اهورا مزدا این است كشورهایی كه من جدا از پارس گرفتم ، بر آنها حكم فرمانی كردم ، به من باج دادند ، آنچه از طرف من به آنها گفته شد آن را كردند . قانون من است كه آنها را كنار هم نگاه داشت .

ماد ، خوزستان ، پارت ، هرات ، بلخ ، سغد ، خوارزم ، زرنگ ، رخج ، ثثه گوش ، گندار ، هند ، سكائیه ، بابل ، آشور ، عربستان ، مصر ، ارمنستان ، كاپادوكیه ، سارد ، یونان ، لیبی ، حبشه ، مك و كارئی .

داریوش شاه گوید : اهورا مزدا چون این زمین را آشفته دید پس از آن،آن را به من ارزانی فرمود . من را شاه كرد ، من شاه هستم ، به خواست اهورا مزدا من آن را در جای خودش نشاندم . آنچه من به آنها گفتم چنان كه میل من بود آن را كردند .

اگر می خواهی بدانی كه چند بود آن كشورهایی كه داریوش شاه داشت پیكرها را ببین كه تخت را می برند . آن گاه خواهی دانست ، آن گاه به تو معلوم خواهد شد كه نیزه مرد پارسی تا دورها رفته است .

داریوش شاه گوید آن چه كرده شد به خواست اهورا مزدا بود . اهورا مزدا من را یاری كرد تا هنگامی كه كار را بكردم . اهورا مزدا من و خاندان سلطنتی و این كشور را از زیان محفوظ دارد . این را من از اهورا مزدا در خواست می كنم ، این را اهورا مزدا به من بدهاد .

خدای بزرگ است اهورا مزدا كه این شكوهی را كه دیده می شود آفریده كه شادی مردم را آفریده كه خرد و فعالیت را بر داریوش شاه فرو فرستاده است .

داریوش شاه گوید به خواست اهورا مزدا چنان كسی هستم كه راستی را دوست هستم بدی را دوست نیستم . نه مرا میل است كه شخص ضعیف از طرف توانا به او بدی كرده شود و نه مرا میل است كه شخص توانایی از طرف ضعیف به او بدی كرده شود .

آنچه راست است آن میل من است . دروغگو را دوست نیستم ، تند خو نیستم . آن چیزهایی را كه هنگام خشم بر من وارد می شود سخت با اراده نگاه می دارم .

سخت بر هوس خودفرمان روا هستم . كسی كه همكاری می كند او را به جای همكاری اش پاداش می دهم آن كه زیان می رساند او را به جای زیان اش كیفر می دهم . نه مرا میل است كه كسی زیان برساند و نه آن كه اگر زیان رساند كیفر نبیند.

كسی آنچه بر علیه كسی بگوید آن مرا باور نیاید تا هنگامی كه سوگند هر دو را نشنوم .كسی آنچه برابر قوایش كند یا به جا آورد خوشنود هستم و میلم نسبت به او بسیار است و نیك خرسند هستم .

این در واقع فعالیت من است . چون كه تن من توانایی دارد در نبرد هم آورد خوبی هستم،ورزیده هستم چه با هر دو دست چه با هر دو پا هنگام سواری خوب سواری هستم هنگام كشیدن كمان چه پیاده چه سواره خوب كمان كشی هستم . هنگام نیزه زنی چه پیاده و چه سواره خوب نیزه زنی هستم .

هنرهایی كه اهورا مزدا بر من فرو فرستاد  توانستم آنها را به كار برم به خواست اهورا مزدا آنچه به وسیله من كرده شد با این هنرهایی كه اهورا مزدا بر من فرستاد  كردم .

ای مردم آگاه باشید كه من چه جور آدمی هستم و هنرمندی هایم از چه نوع و برتری ام از چه نوع می باشد . آنچه به گوش شما رسید برایتان دروغ ننماید آنچه را كه به شمادستور داده شد بشنوید .ای مردم آنچه به وسیله من كرده شد به شما دروغ نمایانده نشود . آنچه را نوشته شده بنگرید .فرمانها از طرف شما نا فرمانی نشود كسی نا آزموده نشود ای مردم شاه ناچار نشود كه كیفر دهد .

نوع مطلب : تاریخ زرتشتیان وکوروش کبیر، 
برچسب ها : 
   

Powered by Abzarak.com